Hakkimizda-web-sayfasi

VEKTÖR

Gelişmiş teknolojimizi sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillendiriyoruz.

Türkiye’nin lider M2M & IoT teknoloji sağlayıcısı olarak, sizin operasyonel mükemmeliyet ve farklılaşmadaki yol arkadaşınız.

2005

M2M alanında hizmet vermek amacıyla kuruldu. İlk etapta uluslararası lojistik firmalarının filo yönetim hizmetini daha rahat ve uygun fiyatlı gerçekleştirmesini sağladı ve bu alanda UND ile iş birliği yaptı.

und

2009

Tübitak ve Fiat ile Türkiye’nin ilk araç üreticisi tarafından sunulan araç takip ve filo yönetim hizmetini sundu. Yakıt tüketimi analizi ve sürüş analizi özelliklerini sektöre kazandırdı.

tubitakfiat

2011

MAN ile iş birliği yaparak, yakıt tüketim analizi ve takip özelliklerini içeren MAN’a özel filo yönetim çözümü hayata geçirdi. Buna ek olarak Temsa tarafından yapılan Altın Direksiyon yarışmasında sürüş analiz sistemini sağladı.

temsa ve man

2012

Turkcell’in M2M ve IoT alanındaki iş ortaklarından bir tanesi olarak araç takip ve filo yönetimi pazarında geniş müşteri kitlesine hizmet sunmaya devam etti. Shell için uçtan uca yakıt transfer projesi ile M2M Proje Ödülü aldı.

shellturkcell

2013

Tübitak desteği ile Türkiye’nin ilk AEP Platformunun (Application Enablement Platform) geliştirmesine başladı ve tüm hizmet yapısını bu platforma taşıdı. Dağıtım ve servis optimizasyonu konusunda çözümleri sunmaya başladı.

tubitakhedef

2015

Türkiye’nin yakıt yönetim sistemi entegre ilk araç takip ve filo yönetim sistemi olan OPET Filo altyapısının altyapısını sağladı. Türkiyenin ilk bireysel akıllı araç hizmeti olan Renault Clio Connect özel serisi ile bireysel tüketiciye yönelik hizmetleri sundu.

opetreno

Kerem Tiryakioğlu
CEO

Kerem is a cofounder and the acting CEO of Vektor.  Other than making sure that everything works, he is leading the company’s vision on new investments and projects in M2M and IOT.

Kerem started his career as a management consultant at Bain & Company where he was involved in projects spanning from online retail to automotive industries.  In 2001 along with his colleagues from Bain, he cofounded an online textile-purchasing platform for manufacturers, Texyard in London where he was in charge of new business development.  After a successful exit in 2004, he movev back to Istanbul and founded Vektor with the aim of being a leading M2M service provider with a SaaS model. For over ten years he led the company from being a telematics service provider for logistics companies to a regional leader in M2M and IOT, with still a significant focus on telematics.

Apart from his position at Vektor, he is the chairman of Prim E, a leading real estate valuation firm, board member of Gram, a healty food chain and borad member of ElimSende.org an NGO providing art classes to primary school students in lower income neighborhoods of Istanbul.

Kerem has a BS in Mechanical Enginnering and a minor in economics from Johns Hopkins University.

Rıfat Burak Ulutoprak
Deputy General Manager / CTO

Burak is responsible for IT operations and software development. He enjoys being the the technical lead in researching latest software advances and R&D in IoT and M2M.

He started his career in 2004 in Milsoft Software Technologies in 3D Graphics and simulation for military defense projects. In 2007, he changed his direction to Banking with Credit Europe Bank Amsterdam as an application architect. He worked in many banking projects in several countries. In 2010, he started working in Pega Systems Amsterdam Office, which is specialized in Decision Management.  After 5 years in Netherlands, in 2012, he returned to Turkey as an enterprise architect to work in Fibabanka. He worked in several projects in the bank to upgrade and enhance the banking software infrastructure with modernized software technologies. In these period, he worked as a part time instructor in Ozyegin University to lecture programming courses to engineering students.

He completed his undergrad education in Middle East Technical University computer engineering department in 2004. Burak also have Executive MBA degree from Ozyegin University.

Kerem Tiryakioğlu
Genel Müdür / Kurucu Ortak

Kerem Vektör’ün kurucu ortağı ve genel müdürü. Araç takip ve filo yönetim sistemleri haricinde M2M ve IOT alanlarına enerji tüketiminin düşürülmesi önceliğiyle ilgi duyuyor ve bu konuda firmanın ARGE süreçlerine de liderlik ediyor.

İş hayatına Bain & Company yönetim danışmanlığı firmasında başladı. 2001 yılında online tedarik zincir yönetim girişimi olan Texyard’ın kurucu ortağı olarak Londra’ya yerleşti ve 2005 yılına kadar iş geliştirme yöneticisi olarak çalıştı. Halen Vektör’deki görevi dışında Prime Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığını, Gram Yiyecek İçecek A.Ş’nin yönetim kurulu üyeliği ve Elim Sende eğitim derneğinin yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Lisans eğitimini Amerika’da Johns Hopkins Üniversitesi makine mühendisliği ve ekonomi bölümlerinde tamamladı.