Hakkimizda-web-sayfasi

VEKTÖR

Gelişmiş teknolojimizi sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillendiriyoruz.

Türkiye’nin lider M2M & IoT teknoloji sağlayıcısı olarak, sizin operasyonel mükemmeliyet ve farklılaşmadaki yol arkadaşınız.

2005

M2M alanında hizmet vermek amacıyla kuruldu. İlk etapta uluslararası lojistik firmalarının filo yönetim hizmetini daha rahat ve uygun fiyatlı gerçekleştirmesini sağladı ve bu alanda UND ile iş birliği yaptı.

und

2009

Tübitak ve Fiat ile Türkiye’nin ilk araç üreticisi tarafından sunulan araç takip ve filo yönetim hizmetini sundu. Yakıt tüketimi analizi ve sürüş analizi özelliklerini sektöre kazandırdı.

tubitakfiat

2011

MAN ile iş birliği yaparak, yakıt tüketim analizi ve takip özelliklerini içeren MAN’a özel filo yönetim çözümü hayata geçirdi. Buna ek olarak Temsa tarafından yapılan Altın Direksiyon yarışmasında sürüş analiz sistemini sağladı.

temsa ve man

2012

Turkcell’in M2M ve IoT alanındaki iş ortaklarından bir tanesi olarak araç takip ve filo yönetimi pazarında geniş müşteri kitlesine hizmet sunmaya devam etti. Shell için uçtan uca yakıt transfer projesi ile M2M Proje Ödülü aldı.

shellturkcell

2013

Tübitak desteği ile Türkiye’nin ilk AEP Platformunun (Application Enablement Platform) geliştirmesine başladı ve tüm hizmet yapısını bu platforma taşıdı. Dağıtım ve servis optimizasyonu konusunda çözümleri sunmaya başladı.

tubitakhedef

2015

Türkiye’nin yakıt yönetim sistemi entegre ilk araç takip ve filo yönetim sistemi olan OPET Filo altyapısının altyapısını sağladı. Türkiyenin ilk bireysel akıllı araç hizmeti olan Renault Clio Connect özel serisi ile bireysel tüketiciye yönelik hizmetleri sundu.

opetreno

Kerem Tiryakioğlu
Genel Müdür / Kurucu Ortak

Kerem Vektör’ün kurucu ortağı ve genel müdürü. Araç takip ve filo yönetim sistemleri haricinde M2M ve IOT alanlarına enerji tüketiminin düşürülmesi önceliğiyle ilgi duyuyor ve bu konuda firmanın ARGE süreçlerine de liderlik ediyor.

İş hayatına Bain & Company yönetim danışmanlığı firmasında başladı. 2001 yılında online tedarik zincir yönetim girişimi olan Texyard’ın kurucu ortağı olarak Londra’ya yerleşti ve 2005 yılına kadar iş geliştirme yöneticisi olarak çalıştı. Halen Vektör’deki görevi dışında Prime Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığını, Gram Yiyecek İçecek A.Ş’nin yönetim kurulu üyeliği ve Elim Sende eğitim derneğinin yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Lisans eğitimini Amerika’da Johns Hopkins Üniversitesi makine mühendisliği ve ekonomi bölümlerinde tamamladı.

Rıfat Burak Ulutoprak
Genel Müdür Yardımcısı / CTO

Burak Vektör’de yazılım geliştirmeden sorumlu. Yazılım alanındaki yeni teknolojileri, IoT ve M2M alanındaki gelişmeleri takip etmekten ve Vektör’ün Arge projelerinin teknik sorumlusu olmaktan keyif alıyor.

İş hayatına 2004 yılında Milsoft’ta savunma sektöründe simulasyon ve 3D Grafik yazılım ile başladıktan sonra kariyerine 2007’de Hollanda’da Credit Europe Bank ile yazılım mimarı olarak bankacılık sektöründe devam etti. Birçok ülkedeki bankalar için çeşitli projelerde aktif rol aldı. Bankacılık alanındaki kariyerine ara vererek  Öğrenen Sistemler ve Yapay Zeka üzerinde calışan Pega Systems Amsterdam ofisinde 2010 yılında çalışmaya başladı..Hollanda’da geçen 5 yılın ardından Türkiye’ye dönmeye karar vererek Fiba grubuna bağlı bankacılık alt yapısından sorumlu olan Fiba Grup yazılım ekibinde Enterprise Architect olarak çalışmaya başladı.3 yıldan uzun süre bankacılık altyapısının teknolojik yenilenmesi çalışmalarında aktif rol aldı. Bu süre içerisinde yarı zamanlı olarak Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde programlama dersleri verdi.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği bölümünde 2004 yılında tamamladı. 2016 yılında Özyeğin Üniversitesinden Executive MBA yüksek lisans derecesi aldı.