Web-Servisler Foto-small

SERVİSLER

Yakıt Tüketim Raporu

Filomun ortalama yakıt tüketimi nedir? Hangi araçlar ortalamanın üzerinde ve ne kadar tüketiyorlar?

Araçların operasyonel maliyetlerinin yarısından fazlasını oluşturan yakıt tüketimini filo ve araç bazında takip etmenizi sağlar. Bu sayede sürücülerin hangilerinin iyileştirme için eğitilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz.

GERÇEK KM TAKİBİ

Standart araç takip sisteminden alınan KM bilgisinde %7-8 sapmalar oluyor, bu oranı düşürmek mümkün mü?

Kullanılan yeni nesil cihazlar sayseinde KM hesaplaması standart cihazlarda %5 ile %11 arasında sapmaya neden olan GPS uyduları üzerinden hesaplanma yerine aracın yol bilgisayarından alınarak gerçek KM takibi sağlanır. Bu sayede raporlamalarınız, muhasebel işlemleriniz çok daha sağlıklı çalışır.

Tak Çalıştır

Montaj için servis ve araçları koordine etmek, her araç degişiminde aynı süre ve maliyete katlanmak şart mı?

Tak çalıştır olarak dizayn edilmiş cihazlar her araçta standart olarak bulunan diagnoz soketine takılarak çalışır. Hem kolay monte olması kolaylık sağlar hem de araçtan daha fazla bilgi alırsınız.

SÜRÜŞ ANALİZİ

Araçlarım güvenli ve ekonomik kullanılıyor mu? Yakıt, bakım ve sigorta giderlerinden nasıl tasarruf edebilirim?

Sürücüler hız, motor devri, yakıt tüketimi, sert frenleme, hızlı kalkış ve rölanti unsurları üzerinden aracın yol bilgisayarından alınan veriler kullanılarak değerlendirilir. Bu sayede sürücülerin kullanım tarzlarındaki hataların düzeltilmesi ile hem ekonomik hem de güvenli sürüş yapmaları sağlanır. Yakıt, bakım, ceza, sigorta, ikinci el araç değeri gibi bir çok kalemde firmanıza katkı sağlar.

Background

Aracım Nerede? HANGİ ADRESTE?

Gerçek zamanlı olarak 3-5 metre hassasiyet ile aracınızın nerede olduğunu dijital ve uydu görüntülü lisanslı haritalar üzerinden takip edebilir, adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ARAÇ PLANLANAN GÜZERGAH DIŞINDA KULLANILIYOR MU?

Araçların kullandıkları rotaları sistemde tanımladıktan sonra araçların hangilerinin atanan rota dışına çıktığını takip edebilir, ihlallerden anında haberdar olarak müdahele edebilir, iş kaybının önüne geçebilirsiniz.

ARAÇLARIN KURALLARA UYUP UYMADIĞINI NASIL TAKİP EDECEĞİZ?

Belirlenen bölgelere giriş çıkış, hız limiti, rölanti süre limiti, çalışma saatleri ihlali, yakıt boşaltma uyarısı, cihaza müdahale, rota dışına çıkma, müşterilere planlanan saatte aracın ulaşmaması ve daha birçok konuda kural tanımlayabilir, ihlallerden anlık haberdar olur ve raporlayabilirsiniz.

ARACIM NERELERE GİTTİ? NE ZAMAN GİTTİ?

Tarih aralığı bazında aracınızın gittiği güzergahları harita üzerinde inceleyebilir, yapılan tüm ihlaleri, uğranan her noktayı animasyon desteğiyle görebilirsiniz.

SİSTEMDEN NE TÜR RAPORLAR ÇEKEBİLECEĞİM?

KM kullanım raporu, hangi kullanıcıların sistemi ne kadar kullandığının raporu, Bölge giriş çıkış raporları, araç geçmiş raporu, sürüş ve sürücü ihlalleri raporları, yakıt tüketim raporu, performans raporları, sürüş süreleri raporu, rolanti raporu, sensor varsa ısı takip raporları vb.

RAPOR ALMAK İÇİN HER SEFERİNDE SİSTEME Mİ GİRMEM GEREKİYOR?

Sistem üzerinden istediğiniz zaman tüm raporlara ulaşabileceğiniz gibi programladığınız gün ve saatlerde sistem istediğiniz formatta size raporlarınızı otomatik olarak da gönderebilir.  Bu sayede yetkili kişilerin zamanını en efektif olarak kullanmalarını ve raporlamalarda aksaklık olmamasını sağlayabilirsiniz.

ARAÇLAR MESAİ SAATLERİ DIŞINDA KULLANILIYOR MU?

Belirlenen hafta içi ve hafta sonu mesai saatlerine göre bu saatlerin içinde ve dışında araçların kaç saat çalıştıklarını, ne kadar yol gittiklerini raporlayabilir.  Mesai dışı kullanımı isterseniz muhasebeleştirebilirsiniz.

SÜREKLİ SİSTEMİN BAŞINDA OLMAM GEREKİYOR MU?

Belirlenen kurallarla ilgili ihlal ya da bildirimler sistem tarafından anında kullanıcıya yönlendirilir.  Bu sayede sürekli sistemi takip etmek zorunda kalmadan mail üzerinden de herşeyin yolunda olup olmadığını takip edebilirsiniz.

ARAÇLARIN BAKIM ZAMANLARINI TAKİP EDEBİLECEK MİYİZ?

Araç bazında periyodik ya da periyodik olmayan bakım KM’leri sisteme tanımlanır.  Tanımlanan KM’den istenilen KM önce sistem kullanıcıyı e-posta ile uyarır.