Web-Referanslar-foto-small

Referanslar

teb_logo

Personel Servisleri Yönetim Sistemi

Personel taşımacılığı hizmeti alan kurulumların servis araçlarının nerede olduğunu belirlemesini, anlık doluluk oranlarını takip etmesini, servis kayıt ve araç değişim süreçlerini yönetmesini sağlayan sistemdir. Rota optimizasyonu, hak ediş modülü ve rezervasyon özelliği ile kapsamlı bir çözüm sunan sistem, maliyetleri düşürürken operasyonun verimli çalışmasını sağlamaktadır.

algida-logo

Soğuk Zincir Taşıma Sistemi

Sıcaklık kontrolünün kritik önem taşıdığı sektörlere yönelik çözümde, şirketlerin ürünlerinin ve ürünlerin bulunduğu alanların (depo, kamyon, üretim tesisi vb.) sıcaklık değerlerinin anlık olarak takibi sağlanır. Şirketler tek bir noktadan tüm depoları, üretim tesisleri ve taşıma operasyonlarının güvenli şekilde taşıma yaptığından emin olur.

turex

Öğrenci ve Personel Taşıma Sistemi 

Servis taşımacılığında servisin nerede olduğunu, hangi noktadan personel veya öğrenci alacağını planlamak ve taşıma süresince aktif olarak izlemeyi sağlayan hizmettir. Hem rotanın optimizasyonu hem de öğrenci ve personelin durak noktasına gelmeden bilgilendirmesini sağlayan sistem tüm operasyonun sağlıklı ve verimli çalışması için büyük fayda sağlamaktadır.

gokbora

Lojistik Filo Yönetim Sistemi 

Uluslararası ve yurtiçi lojistik filosunun ihtiyacı olan kesintisiz ve etkin hizmet için özel olarak geliştirilmiş bir yapı sunulmaktadır. Bu yapıda ayrıca araçların yakıt tüketimlerinin anlık olarak görüntülenmesi ve ani yakıt değişiminin takip edilmesi sağlanır. Lojistikteki en büyük maliyet kalemi olan yakıtın kontrolü ile firmanın operasyonel maliyetlerini kontrol etmesi sağlanır. Ek olarak sunulan dorse takip, sürücü tanıma ve dijital takometre veri indirme hizmetleri ile uçtan uca operasyonun sağlıklı şekilde yönetilmesi sağlanır.

lider

Kiralık Araç Filo Yönetim Sistemi

Kiralık araç operasyonunun sağlıklı yürütülmesi için sunulan araç takip ve filo yönetim sistemidir. Bu sistem günlük kiralamalarda aracın geri dönüş zamanının planlanması, olası arızada daha hızlı müdehale edilmesi gibi faydalar sağlar. Kısa ve uzun dönem kiralamada ise aracın nasıl kullanıldığını, yakıt tüketiminin ne kadar olduğunu ve fazla yakı tüketiminin sebeplerini sunarak müşterinin toplam maliyeti daha etkin yönetmesine yardımcı olur.

hedef

Dağıtım Planlama Sistemi

Servis ziyaretlerinin, perakende dağıtımlarının zamanında ve planlanan şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için tasarlanmış sistemdir. Operasyonel verimliklik açısından ziyaret planlarının oluşturulmasına ve bu planlara uygun şekilde ziyaretlerin gerçekleşip gerçekleşmediğinin kontrolünü sağlamaya yardımcı olur. Özellikle çoklu noktadan çoklu noktaya planlamada hem yakıt tasarrufu hem de zaman tasarrufu sağlayarak operasyonel verimliliği arttırır.

renault-logo

Gelişmiş Telematik Servisleri

Araç üreticilerinin Connected Car servislerini güvenilir, kolay ve hızlı şekilde sunmalarına imkan sağlayan sistem Vektör’ün Application Enablement Platformu üzerinde çalışmaktadır. Platform sayesinde araçtan anlık olarak verilerin alınabilmektedir. Böylece hem araç sürücüsünü yönlendiren ve hayatını kolaylaştıran servisler sunulabilmekte hem de araç üreticisinin satış sonrasındaki deneyimin çok daha iyi anlaması ve kontrol etmesi mümkün olmaktadır.

sertrans

Görev Atama ve Yönlendirme Servisi

Bölgelerinde dağıtım ve ziyaretten sorumlu ekiplere anlık olarak görev atamasının yapılmasına, görevlerin alınıp alınmadığının kontrolüne imkan tanıyan servistir. Böylece sahadaki araçlara anlık olarak planlanan işlerin aktarıldığından emin olunur, daha hızlı ve verimli bir operasyonun yürütülmesi sağlanır. Görevlerin hangilerinin ne zaman üzerine alındığı, ne zaman gerçekleştirildiği de kolaylıkla kontrol edilebilir. Performans raporları bu bilgilere göre hazırlanabilir.

shell

Güvenli Sürüş ve Risk Kontrol Sistemi 

Araçların yasal gereksinimler (Tehlikeli madde taşıyan araçların uyması gereken kurallar gibi) veya çalışan güvenliği açısından belirlenen güvenlik kurallarına ( hız limiti, duraklama süresi, ani ivmelenme veya ani yavaşlama kriterleri vb) uygun şekilde seyahatlerini gerçekleştirmelerini sağlar. Filodan sorumlu ekiplerin daha rahat şekilde güvenlik kurallarına uyulduğundan emin olması sağlanır. Aynı zamanda güvenli sürüş ile daha ekonomik bir sürüş gerçekleştirilerek yakıt tasarrufu sağlaması da mümkün olur.

zorlu

Sevkiyat/Sefer Kontrol ve Mutabakat Servisi  

Tedarik zinciri yönetimindeki en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi gerçekleşen seferlerin KM bazında mutabakatının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesidir. Bu mutabakat uzun mesafelerde gerekli olduğu kadar özellikle kısa mesafede daha büyük önem kazanmaktadır. Hassas mesafe hesaplama yöntemi ile seferlerin başlangıç ve bitiş mesafelerinin etkin şekilde hesaplanması sağlanır. Ek olarak araçların ne kadar sürede işlemi yaptığı, tanımlı alana girişlerinin ve çıkışlarının performansının yönetimi için gerekli raporları sunulur, böylece operasyonel verimliliği artar.